Eesti Sinfonietta on eraalgatusel sündinud vabakutseline orkester.

Enam kui kümme aastat koos mänginud Eesti Sinfonietta muusikute jaoks on väga oluline Eesti muusika ja muusikute tutvustamine maailmas. Nii on nad esinenud mitmetel mainekatel maailmalavadel nagu Amsterdami Concertgebouw, Kölni ja Peterburi Filharmooniad, Brüsseli Flagey ja Bozar, Viini Musikvereini Kuldne saal ning Viini Konzerthaus.
Koos on osaletud festivalidel Belgias, Itaalias, Soomes, Saksamaal, käidud kontserdireisidel Euroopas, Lõuna-Ameerikas, Lähis-Idas ning loomulikult mängitud paljudel eesti festivalidel ja kontserdisarjades.

Eesti Sinfonietta koosseis varieerub 12-liikmelisest ansamblist 55-liikmelise orkestrini. Nii saab Eesti Sinfonietta mängida olulist osa maailma muusikapärandist.

Külalissolistide kõrval peab Eesti Sinfonietta tähtsaks soleerimisvõimaluste andmist oma mängijatele ning arvestab seda kontserdikavade koostamisel. Muusikute koostöös ja kontsertmeistri juhtimisel töötatakse tänapäeva kuulajat kõnetava interpretatsiooni,isikupärase kõla ja väljendusrikka esitusviisi nimel.
Kuna Eest Sinfonietta on suhteliselt väike, kuni 45-liikmeline sinfonietta-koosseisuga orkester ja paljud muusikud on koos mänginud juba aastaid, esineb orkester sageli ilma dirigendita. Sel puhul võtab juhirolli (mitte dirigendirolli!) enda kanda kontsertmeister. Selline musitseerimisformaat sobib sinfonietta-koosseisule suurepäraselt, avades teoste kammermuusikalist olemust. Eesti Sinfonietta muusikute solistivõimeid arvestades saab iga viiulirühma mängija vajadusel kontsertmeistrit asendada.

Kõiki teoseid ei saa aga esitada ilma dirigendita, mistõttu iga selline kava on hoolikalt läbi mõeldud kõiki asjaolusid arvestades.

Eesti Sinfonietta tegutsemist kureerib Kolleegium. kes vastutab hooaja planeerimise ja kavade eest ning valib välja külalisdirigendid ja solistid. Kolleegiumisse kuuluvad orkestri asutaja, tegevjuht Kaia Lattikas, orkestri asutamisest alates seal mänginud muusikud - 2. viiuli kontsertmeister Valeria Rjumina ning löökpillimängija Karl Johann Lattikas ja muidugi Eesti Sinfonietta kontsertmeister.

Alates juunist 2023 on Eesti Sinfonietta kontsertmeister Peeter Margus.

Orkestri külaliskontsertmeistrid on Anna-Liisa Bezrodny ja Rūta Lipinaitytė.