EESTI SINFONIETTA on loominguliselt ärksatest artistidest koosnev orkester, milles pikki aastaid musitseerinud interpreedid on üheskoos esinenud Euroopa mainekates kontserdisaalides nagu Viini Musikvereini Kuldne saal, Amsterdami Concertgebouw, Kölni ja Peterburi Filharmooniad, Brüsseli Flagey ja Bozar ning osalenud festivalidel Ars Musica Belgias, Festival Internazionale Pianistico di Brescia e Bergamo, Mittelfest ja Festival Emilia Romagna Itaalias, Iitti muusikafestival Soomes, Musikfest Kreuth am Tegernsee Saksamaal.

Koos on käidud kontserdireisidel Euroopas (Šveits, Austria, Kreeka, Türgi), Lõuna-Ameerikas (Brasiilia, Argentiina, Tsiili, Uruguai, Peruu), Lähis-Idas ning mängitud paljudel eesti festivalidel ja kontserdisarjades.

Eesti Sinfonietta koosseis sõltub repertuaarist, mida mängitakse.
See on paindlik orkester, mis suudab esitada muusikat barokiajast tänapäevani, ette kanda suuri sümfoonilisi teoseid ning osaleda ooperiprojektides.
Nii on Eesti Sinfoniettal võimalus mängida olulist osa maailma muusikapärandist.

Eesti Sinfoniettal ei ole peadirigenti ega kunstilist juhti, sest muusikateoseid kujundatakse üheskoos.
Dirigente kutsub orkester osalema vastavalt repertuaarile.

Orkestri koostööpartneriteks on suurte kogemustega solistid-visionäärid, kellega koos töötatakse tänapäeva kuulajat kõnetava interpretatsiooni,isikupärase kõla ja väljendusrikka esitusviisi nimel.