ES_Mustjala

EESTI SINFONIETTA XXIII KURESSAARE KAMMERMUUSIKA PÄEVADE LÕPPKONTSERDIL

Laupäeval, 05.08 algusega kell 19 toovad Eesti Sinfonietta solistid Kuressaare Kultuurikeskuses publiku ette täiesti uue kontserdikava BALKANI HING, mille kohta selle koostaja, orkestri kontsertmeister Maano Männi on kirjutanud:
„Millal meid viimati puudutas espressivne helikeel, mis on saanud inspiratsiooni Balkani etnomuusikast ja nende maade rahvaste rahutust hingest? Kui veenvalt suudavad Eesti Sinfonietta muusikud transformeeruda kirglikeks mustlasviiuldajateks? Seda kõike saab sel ainulaadsel kontserdil kogeda!“

Kavas on koguni kaks Eesti esiettekannet - Bulgaaria staarhelilooja Vassil Kazandjievi (1934) teos Pictures of Bulgaria ning noore rumeenlase Vlad Maistorovici (1985) Concert Transilvan on 17th Century Romanian themes, milles soleerib Saaremaalt pärit Johannes Põlda.
Kontserdil kõlavad ka ungarlase Bartók Béla (1881-1945) Rumeenia rahvatantsud ja Transilvaania tantsud ning kreeka muusika tähtteos - Nikos Skalkottase (1904-1949) Viis kreeka tantsu, mis oma staatuselt Kreekas on samal kohal kui Heino Elleri Kodumaine viis Eesti muusikas.

Kuressaare Kammermuusika Päevad toimuvad alates 1995. aastast iga augustikuu alguses Lääne-Eesti suurima saare - Saaremaa - pealinnas. See on pikima traditsiooniga kammermuusika festival Eestis ning muusikafestivalide traditsiooni algataja Saaremaal.
Kuressaare Kammermuusika Päevade kunstiline juht ja produtsent on pianist Andres Paas.