ES_Palamusel

EESTI SINFONIETTA PALAMUSE SUVEKLASSIKA KONTSERDIL

30.07 kell 17 toimub Palamuse kirikus traditsiooniline suur suvekontsert, kus sel aastal kõlab ARMASTATUD FILMIMUUSIKA.
Solistidena astuvad lavale Palamuselt võrsunud metsosopran Kadri Tegelmann ning muusikalitäht Lauri Liiv.

Hollandi Rahvuslikus Ooperiakadeemias magistrikraadi omandanud ning end Madalmaade Ooperistuudios täiendanud Kadri töötab praegu Hollandis. Kodukoha kirikus on ta laulnud varasematelgi suvekontsertidel, viimati möödunud aastal toimunud Mozarti Galal.
Suurepärase nüüdimuusikaesitajana on Kadri Palamusel esiettekandele toonud Urmas Lattikase teose “Paunvere mäletamine” (2012) ning Helena Tulve “Sinna otsime teed tagasi” (2014).
Aastal 2014 tegi Kadri debüüdi praegu maailma parimaks tunnistatud ooperiteatris, Hollandi Rahvusooperis, Martijn Paddingi ooperis “Laika”. Lisaks Hollandile on ta soolokontsertidega esinenud ka Saksamaal, Soomes, Sloveenias ja Belgias.

Lauri Liiv on lisaks sooloesinemistele ning osalemisele erinevates ansamblikoosseisudes laulnud ligikaudu 20 muusikalilavastuses.

Eesti Sinfoniettat dirigeerib Lauri Sirp, kes on juhatanud muusikalavastusi nii teatris Vanemuine kui Rahvusooperi Estonia. Samuti on ta teinud koostööd Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Pärnu Linnaorkestri ja Mikkeli Linnaorkestriga.
Lauri Sirp pälvis Eesti Teatriliidu muusikalavastuste aastapreemia 2006. aasta loomingu eest ja Eesti Kultuurkapitali aastapreemia Britteni ooperi „Kruvikeere“ esituse eest Birgitta Festivalil 2008. aastal.
Eesti Sinfonietta kontsertmeister Palamuse Suveklassika kontserdil on Andri Annus.