ES_SJ

EESTI SINFONIETTA XX SUURE-JAANI MUUSIKAFESTIVALIL!

17.–23. juunini toimub Suure-Jaanis traditsiooniline heliloojatele Kappidele pühendatud muusikafestival, kus publik saab osa rohkem kui 30 sündmusest.
Nädala sisse mahub muusikaline jumalateenistus, ooperietendus, Jaanus Siimu fotonäitus,, Mart Saare nimeline lauljate konkurss, Villem Kapi nimeline heliloomingu konkurss „Uus laul“, rohkesti eriilmelisi kontserte ning lõunatunnid kohvikus Arturi Juures, kus interpreedid ja heliloojad räägivad muusikast ja oma tegemistest.

Festivali kõige erilisem - Päikesetõusukontsert - toimub 23. juuni öösel kell 3 Hüpassaare rabasaare vastvalminud laval, kus Eesti Sinfonietta ja solistid Ingrid Paul (plokkflööt, Saksamaa), Arvo Leibur (viiul) ja Aare Tammesalu (tšello) mängivad Antonio Vivaldi instrumentaalkontserte ning loomulikult heliloojate Kappide teoseid. Kontserti juhatab Edmontoni Sümfooniaorkestri (Inglismaa) peadirigent Alexander Prior, kes aastal 2009 lõpetas Peterburi Konservatooriumi magistriõppe vaid 17-aastaselt.
Vahelugemised teeb sookontserdi idee algataja Aare Tammesalu.

Eesti Sinfonietta muusikud osalevad veel kahel Suure-Jaani Muusikafestivali kontserdil.kammerorkestri Concerto bachFest koosseisus.

17.06 kell 17 on Suure-Jaani kirikus reformatsiooni 500. aastapäevale pühendatud kontsert, kus koos kammerkooriga Collegium Musicale ning solistide Karin Helsteini (sopran), Annely Leinbergi (alt), Endrik Üksvärava (tenor) ja Andreas Väljamäega (bass) kantakse dirigent Endrik Üksvärava juhatusel ette Johann Sebastian Bachi kantaat „Ein Feste Burg“.

21.06 kell 18 mängib Concerto bachFest Suvealguse päeva kontserdil Vanaõue puhkekeskuses koos solistide Oksana Sinkova (flööt), Daniel Kogani (viiul, Venemaa) ja Lembit Saarsaluga (saksofonid). Kavas on Carl Philipp Emanuel Bachi flöödikontsert, Antonio Vivaldi „Suvi“ ning seaded Olav Ehala lauludest ja eesti rahvamuusikast. Kontsertmeister on Arvo Leibur.

Festivali korraldab Suure-Jaani vald, kunstiline juht on Andres Uibo.