ES_Kuressaare

Kuressaare

EESTI SINFONIETTA SUVI 2019

Eesti Sinfonietta suvehooajas on eripalgelisi kontserte.

Juba kolmandat aastat mängitakse Soo-orkestri nime all Suure-Jaani Muusikafestivali kõige erilisemal kontserdil. See on Päikesetõusukontsert, mis toimub 23. juuni öösel kell 3 Hüpassaare rabasaare laval, kus lisaks Eesti Sinfonietta kammerkoosseisule osaleb ka ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhatusel.

10.juulil mängivad Eesti Sinfonietta Solistid SA Eesti Kontsert korraldatava festivali 7 linna muusika avakontserdil Jõhvi kontserdimajas Pjotr Tšaikovski. Anton Arenski, Edvard Griegi ja Kurt Atterbergi teoseid, solist ja kontsertmeister on Johannes Põlda.

28.juulil esinevad Eesti Sinfonietta Solistid Niguliste kirikus XXXIII Tallinna Rahvusvahelise Orelifestivali kontserdil In Memoriam Johann Sebastian Bach, kus solistideks on Mari-Liis Uibo, Andreas Väljamäe, Olev Ainomäe. Ettekandele tulevad suurmeistri tippteosed – Brandenburgi kontsert nr.6 BWV 1051, viiulikontsert a-moll BWV 1041, kantaat „Ich habe genug” BWV 82.

Eesti Sinfonietta suvehooaja lõpetab 3.augustil toimuv XXV Kuressaare Kammermuusika Päevade lõppkontsert, kus mängitakse Viini klassikute loomingut. Kõlavad Ludwig van Beethoveni Kontratantsud nr.8 ja nr.10 tsüklist 12 Kontratantsu WoO14, Wolfgang Amadeus Mozarti Viiulikontsert nr.5 K.219 ja Joseph Haydni Sümfoonia nr.60 „Il distratto”. Solist ja kapellmeister sel kontserdil on Johannes Põlda. Kuressaare Kammermusika Päevade kunstiline juht ja korraldaja on Andres Paas.